Genel Bilgiler

 1. ULUSAL 15KM YOL KOŞUSU VE 3 KM HALK KOŞUSU STATÜSÜ 20 KASIM 2022 PAZAR
  Çaycuma Belediyesi tarafından düzenlenecek olan “2. Ulusal 15 km Yol Koşusu ve 3 K Halk Koşusu” olarak 20 Kasım 2022 tarihinde saat 10:00’dan itibaren
  Çaycumada düzenlenecektir. Yarışmanın çıkış ve varış alanı Çaycuma Belediyesi Meydanı’dır.
  GENEL KONULAR
 2. Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
 3. Yarışma 18 yaşını doldurmuş kulüplü ve ferdi sporculara açık olacaktır.
 4. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.
 5. Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik ve ulaşım hizmetleri, yarışma parkurunun hazırlanması Çaycuma Belediyesi tarafından sağlanacaktır.
 6. Yarışma (15 K Koşusu) saat 10:00’da, 3 K Halk Koşusu saat 10:15’te başlayacaktır.
 7. Organizasyon Çaycuma Belediyesi’ne ait olup, teknik konular Türkiye Atletizm Federasyonu ve
  Zonguldak Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.
 8. Yarışmalara katılacak olanlar için göğüs numaraları ve chipler 19 Kasım 2022 tarihinde 10:00 –
  18:00 saatleri arasında Çaycuma Belediyesi Binasında dağıtılmaya başlanacaktır. Dağıtım esnasında kimlik ibrazı zorunludur, başkası adına chip ve göğüs numarası teslimi yapılmayacaktır. Bu tarihte yarışma materyallerini alamayan sporcular yarışmaya katılamazlar. Saat 16:00’da Seka konuk evi bahçesinde makarna partisi yapılacaktır. Yarışma başvuru son tarihi olan 18 Kasım Cuma 2022 tarihine kadar internet sitesi üzerinden yarışma ücretini yatırmayanlara yarışma günü kesinlikle göğüs no, chip dağıtımı yapılmayacaktır.
 9. Yarışmacı, göğüs numarasını değiştirmeksizin ve iyi görülecek şekilde 4 adet çengelli iğne ile koşu formasının ön tarafında göğüs hizasında taşınmak zorundadır.
 10. Göğüs numaralarının değiştirilmesi, katlanması, görünmez veya tanınmaz hale getirilmesi diskalifiye nedenidir.
 11. Sonuçlar internet üzerinden yayınlanacaktır.
 12. Yarışmaya lisansı 2022 vizeli olanlar, eğer vizesi yoksa sağlık raporu olanlar, sağlık raporu da yoksa taahhütname imzalayan sporcular kayıt yaptırabilir.
 13. Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.

Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 20Kasım 2022 tarihinde yapılacak olan “1. Ulusal Çaycuma 15 K Koşusu ve 3 K Halk Koşusu” öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık ve hasar durumlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin, organizasyon sponsorlarının sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu ve ayrıca şahsıma ait 20 Kasım 2022 tarihinde çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin verdiğimi beyan ediyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım takdirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.

 1. “2..Ulusal Çaycuma 15 K Koşusu ve 3 K Halk Koşusu” mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt anında muvafakatname dolduracaklardır.
 2. 2.Ulusal Çaycuma 15 K Koşusu ve 3 K Halk Koşusu” bir koşu organizasyonu olup, kedi, köpek gibi hayvanlar ve bisiklet, motosiklet, paten ya da herhangi bir tekerlekli araçla katılıma izin verilmez. Katılımcıların organizasyona uygun spor kıyafeti ile gelmeleri gerekmektedir.
  15.Yabanci sporcu katılımı uygun deyildir.Katilim yaptığı durumda derecesi sayilmiyacaktir.ulusal organizasyondur Not {Eş durumundan dolayı Türk asıllı sporcular yarışabirler
  DİSKALİFİYE
  Göğüs numarası başkalarına devredilemez. Yarış güzergâhından çıkılması, güzergâhın değiştirilmesi ve göğüs numarasının başkalarına devredilmesi diskalifiye olunmasına sebep olur. Parkur üzerinde bulunan kontrol noktalarından geçmeyen sporcular diskalifiye edilir.
  KİŞİSEL EŞYALAR
  Sporcuların para, saat ve diğer değerli eşyalarını yanlarında getirmemeleri önerilir. Kayıp olan değerli eşyalardan organizasyon komitesi sorumlu değildir. Organizasyon komitesi, tüm katılımcıları kayıt formunda yer alan beyanı okumuş ve kabul etmiş sayar.
  Sporcular yedek kıyafetlerini üzerinde göğüs numarası ile aynı numara bulunan çantalar ile Çanta Teslim Noktası’na teslim edecek ve yarışma bitiminde aynı yerden teslim alacaklardır.
  KAYITLAR
 3. Sporcuların katılacağı 15 K koşularının kayıtları 3 Ekim 2022 tarihinden başlayarak 18 Kasım tarihinde saat 13:00’a kadar olup, 150 TL kayıt ücretini ödeme şartıyla web sayfası üzerinden online olarak yapacaklardır. Yarışmalar toplamda 350(üçyüz elli) kişi ile sınırlıdır.
 4. Kayıt esnasında, doğum tarihi ay/gün/yıl olarak girilecek, yaş gruplarında yarışma tarihi esas alınacaktır.
 5. Halkımızın katılacağı 3 K koşusunun kayıtları Çaycuma Belediyesi Binasında 3 Ekim 2022- 19 Kasım tarihleri arasında şahsen veya web sitesi üzerinden ücretsiz olarak alınacaktır.
  Belirtilen tarihler dışında ve yarışma günü kesinlikle kayıt yapılmayacaktır.
 6. Kayıt bedeli ödenmiş kayıtların iptal edilmesi halinde veya herhangi bir sebeple yarışmaya katılamama durumunda kayıt bedeli iade edilmeyecektir. Eksik ya da hatalı bilgi verenlerin tüm sorumluluğu kendilerine ait olacaktır.
 7. Göğüs numarası ve chip dağıtımı esnasında yarışmacılar kimliklerini organizasyon komitesine göstermek zorundadırlar.
  TEKNİK KONULAR
 8. Yarışma 15 K (15.000 metre) ve 3 K (3000 metre) olup, yarışmacılar kayıt yaptırdıkları mesafeyi koşacaktır. Yarışma esnasında değişiklik talebinde bulunamazlar ve kayıt oldukları mesafede koşmazlarsa diskalifiye edilirler.
 9. Yarışmalarda tasnifler Genel Klasman ve Yaş Grupları’na göre yapılacaktır.
 10. Yarışma süresi 3 saat (180 dakika) olup; bu sürenin üzerine çıkan sporcuların görevli araçlarla parkuru terk etmeleri (otobüse binmeleri) sağlanacaktır. Bu süreden (180 dakikadan) sonra yarışı bitiren, parkurda koşan sporcuların dereceleri dikkate alınmayacak, bu sporcular sıralamada yer alamayacaktır. Bu süreden sonra yetkililerin uyarılarını dikkate almayarak otobüse binmeyen sporcuların tüm sorumluluğu kendilerine aittir. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan organizasyon komitesi sorumlu değildir.
 11. Ödül töreni saat 13:30-15:00 saatleri arasında varış yerinde yapılacaktır.
  SU İSTASYONLARI
  Su istasyonları:2.5- 5 –7.5- 10 –12.5-15 km’ lerde.
  15K GENEL KLASMAN KOŞUSU YAŞ KATEGORİLERİ Kadınlar Erkekler 18 yaş
  ve üzeri 18 yaş ve üzeri
  15 K MASTERLAR YAŞ KATEGORİLERİ : Kadınlar
 12. Kadınlar 35-39 yaş 2.Kadınlar 40-44 yaş 3. Kadınlar 45-49 yaş
  Erkekler
  1.Erkekler 35-39 yaş 2.Erkekler 40-44 yaş
  3.Erkekler 45-49 yaş
 13. Kadınlar 50-54 yaş
  5.Kadınlar 55-59 yaş
  6.Kadınlar 60 -64 yaş 7.Kadinlar 65-69 yaş 8.Kadinlar 70+
  15KM ÖZEL SPORCULAR KATEGORİSİ ERKEKLER KATEGORİSİ 1-2-3 BAYANLAR KATEGORİSİ 1-2-3
  ÖDÜLLER
  750TL 500TL 300TL NAKTİ PARA
  4.Erkekler 50-54 yaş
  5.Erkekler 55-59 yaş
  6.Erkekler 60-64 yaş 7.Erkekler 65-69 yaş
  8.Erkekler 70-+
  MALİ KONULAR
 14. Dereceye giren sporcuların ödülleri Çaycuma Belediyesi tarafından ödül töreni esnasında verecekleri IBAN numarasına yatırılarak takdim edilecektir.
 15. Yarışmaya katılan tüm sporculara tişört, anı madalyası, çanta ve çeşitli ikramlar verilecektir.15 K Genel Klasman, Masterlar ve 3 K Halk Koşusu’nun yaş gruplarında ilk 5 dereceye giren kadın ve erkek sporculara madalya ve Belge, ödül verilecektir.